Soğutma, Depolama ve Test Etme

Anasayfa / Çözümlerimiz / Soğutma, Depolama ve Test Etme

DeLaval Kapalı Süt Soğutma Tankları

Bu tanklar, zirai sektör için dünyanın en büyük süt tankları seçeneklerini kapsayarak 1100 litre ila 32000 litreye kadar boyutlarda mevcuttur. DX serimiz, uzun bir ömür ve yüksek ticari değeri garanti etmek için üretilmiştir. Sizi, geniş kapalı soğutma tankı tiplerimizi ve boyutlarımızı ilerleyen sayfalarda inceleyerek tank yıkama işleminizde tam kontrole doğru bir adım atmaya davet ediyoruz.

DeLaval Kompakt Soğutucular

Ani süt soğutma için kompakt soğutucular

Yıkama ve Kontrol Üniteleri

Soğutma tankları için DeLaval yıkama ve kontrol çözümleri sizi ön planda tutarak üretilmişlerdir. Kullanıcı dostu, geniş çözüm serisi, sadece bir butona basılarak tankınızı etkili bir şekilde yıkayabilir.

DeLaval Enerji Geri Kazanım Sistemleri

DeLaval ısı geri kazanım sistemi, süt soğutma işlemini kullanarak ılık su üretir. Bu çözüm, soğuyan sütten çıkan ısının yüzde 60’ına kadarını alıp boru hattı ve sağımhane temizliklerinizde kullanılmak üzere sıcak suya çevirebilir. Sütü düşük bir depolama sıcaklığına soğutmak, günlük işlerinizin önemli bir parçasıdır. Çevre dostu DeLaval ısı geri kazanım sistemi, süt soğutma işleminden ılık su üretir. Bu işlemden çıkartılan enerji sıcak hava yerine sıcak su üretir. Öyle ki, soğutulan her bir litre süt için 0.7 litre ılık su üretilir.

DeLaval VMS™ için Süt Soğutma

DeLaval, otomatik sağım sistemleriyle süt soğutmayı en uygun hale getirmek için birkaç çözüm sunar.

DeLaval Plakalı Soğutucular ve Su Dağıtımı

Süt, kalitesini mümkün olduğu kadar uzun süre korumak ve bakteri üremesini azaltmak için soğutulur. Süt, soğutma işlemi için süt tankına girmeden önce – bir ısı değiştiriciden kaynak suyu geçirilerek – ön-soğutma işleminden geçirilirse, çiftlikte süt soğutma işleminde daha fazla maliyet etkinliği elde edebilirsiniz. Maksimum süt kalitesini korumak için her iki soğutma aşamasının da verimli bir şekilde çalışması gerekir. Toplama tankına girmeden önce süte ön-soğutma uygulamak için doğru su-süt akışı hızını garanti etmek, ön-soğutma verimliliğini en uygun duruma getirecektir. 1.5:1 veya 1:1 su-süt akış hızını tavsiye ediyoruz.

Su Tankları