Kış Yönetimi

Sürünüzü sağlıklı ve üretken tutmaya yardımcı olan çözümler

Kış sadece bir rahatsızlıktan daha fazlasıdır. Aşırı soğuk, genel üretkenliği tehdit edebilecek sağlık ve temizlik sorunları yaratabilir.

Uzmanlığınızı birinci sınıf çözümlerle birleştiren kapsamlı bir çiftlik yönetimi programı, yıl boyunca performans hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Biliyor musun?

Kış koşulları meme ucunu tahriş edebilir. Tahrişler hafif çatlamadan şiddetli soğuk ısırmasına kadar değişir ve mastitis vakalarını artırarak üretkenliği azaltabilir. Kaliteli bir meme ucu daldırmasının kullanılması önemli olsa da, bunun aşağıdakileri içeren kapsamlı bir yönetim programının parçası olması gerektiğini unutmayın:

•           Sonbahar başlamadan önce sağım rutinine dikkat etmek ve başlık çıkarmaları ayarlamak gerekir. Süt akışının çok az veya hiç olmaması durumunda süt sağım makinesinin sağım zamanı meme başı halkalarının ve ağrılı meme uçlarının başlıca nedenidir.

•           İnekleri rüzgardan korumak ve inek konforunu sağlamaya yardımcı olmak için kuru, temiz yatak malzemeleriyle etkili barınak sağlamak.

•           Bu adımı atladığınız için meme uçlarını her zaman daldırmak meme uçlarının kuru olduğu anlamına gelmez; ince bir süt filmi bile donmaya neden olabilir. Şiddetli soğuk, kuvvetli rüzgarla birleştiğinde, meme uçları kuru olsa bile donabilir.

•           Rüzgar soğukluğu endeksine dikkat etmek, bir süt sığırı çiftliği yöneticisinin donma ısırmasını önlemek için en iyi kılavuzudur. Rüzgar soğuğunun -18°C ile -32°C arasında değiştiği her zaman, donma olasılığı vardır.

Meme Sağlığı

Mikrop öldürücüler ve nemlendiriciler, sağlıklı meme başlarının desteklenmesine ve mastitisin önlenmesine yardımcı olması için gereklidir. Ancak kışın daha da önemli hale gelirler. Soğuk havalar, yataklarda yaşayan bakterileri öldürmez. Ahırda yatan bir inek, zemini vücut sıcaklığının biraz altına kadar ısıtacak ve bu da patojenler için ideal bir iklim sağlayacaktır.

Durumunuza en uygun çözümü almak için yerel distribütörünüzle iletişime geçin.

Sürünüzün sağlıklı ve üretken kalmasına yardımcı olmak için DeLaval, meme başı %99,999 veya daha fazla antiseptik etkinlik sağlarken cildi yumuşatmak için özel olarak tasarlanmış birkaç meme ucu daldırma ürünü sunar. Ayrıca, tüm DeLaval daldırma ürünleri NPE’sizdir!!

Durumunuza en uygun çözümü almak için yerel distribütörünüzle iletişime geçin

Buzağı sağlığı

Sürü sağlığı endişeleri en genç üyelere kadar uzanır. Buzağılar sert kış koşullarına en duyarlı olanlardır.

Bir kış yönetim programının, daha sonraki yaşamlarında optimum performans için mümkün olan en iyi başlangıcı sağlamalarına yardımcı olması çok önemlidir.

Bir buzağı termal konfor bölgesinin dışına çıktığında, bu enerjiyi büyümek için kullanmak yerine vücut sıcaklığını kontrol etmek için daha fazla enerji harcamak zorunda kalacaktır.

Bir DeLaval buzağı ceketi, sıcaklık düştükçe buzağıların ısı tutmasına yardımcı olmanın basit bir yoludur. Bu, ideal vücut sıcaklığını koruma çabalarını en aza indirmeye yardımcı olur.

Süt Kalitesi

Yıkama döngüsü sırasında uygun sıcaklıkları korumak, soğuk bir ortamda zor olabilir. DeLaval, potansiyel olarak enerji ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olurken, sağım sisteminizi ve dökme tanklarınızı temizlemenize yardımcı olacak bir çözüme sahiptir..

Düşük Sıcaklıklı

Deterjan (RTD™)

RTD, özel dispersiyon teknolojisi sayesinde düşük sıcaklıkta rakipsiz temizlik sağlar. 45 °C’de su sıcaklığı 75 °C’de olduğu gibi aynı sonuçları verir..

Temel faydalar

•           Düşük sıcaklıklarda etkilidir

•           Kış aylarında huzur

•           Soğutma tanklarını temizlemek için idealdir.