Yazılar

DelPro Sertifikalı Eğitmenler Danışmanlık ve Destek

DeLaval DelPro ™ ‘yu sizin için çalışmasına karar verdiğinizde,her ihtiyacınız için yanınızdayız.DelPro Sertifikalı Eğitmenlerimiz, tüm sistemi kurma ve uygulama konusunda uzmandır. Bu, en uygun maliyetli sensör ve ölçüm cihazı paketini uygulayarak doğru veri girişlerini almanızı sağlamak anlamına gelir. Kararları vermenize destek olacak olan eylemlere hemen geçirilebilirsiniz. Eğitmenlerimiz zamanında bilgiler sunmak için yönetim hedeflerinizin en iyi raporlar ve DelPro uygulamalarıyla desteklenmesini sağlar. 

Sürekli Optimizasyon ve Öğrenme

Çalışmaya başladığınızda danışmanlarımız tüm operasyonunuzu destekleyebilir. DelPro platformunun gücünü kullanarak, mevcut performansınızı kontrol edebilir ve daha iyi olma yollarını önerebilirler. İnce ayarlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz.

Odak noktanız süt verimini artırmak; daha iyi yem verimliliği; gebelik oranının iyileştirilmesi; mastitis olma oranını düşürmek veya sağım süresini azaltmak olabilir. Birlikte hedeflerinize ulaşmak için bir plan hazırlayabilirsiniz. 

Dahası, DelPro Uzak Çiftlik Bağlantısı ile, ihtiyaç duyduğunuz anda, nerede olursanız olun sizi destekleyerek başarıya ulaşmanıza imkan sağlar. 

DelPro™ Uzak Çiftlik Bağlantısı 

DelPro Uzak Çiftlik Bağlantısı ile DelPro Çiftlik Yöneticisine her yerden erişebilirsiniz. Ayrıca veterinerlere veya danışmanlara uzaktan erişim sağlayabilirsiniz. Böylece DeLaval uzaktan destek ekibinin verilerinize ve ayrıca sağım sisteminize tam bir genel bakış elde etmek için teşhislere anında erişebileceği, bunları görüntüleyebileceği ve analiz edebileceği anlamına gelir. Bu, DelPro ile ilgili sorularınızda size yardımcı olabilecekleri anlamına gelir. Ancak aynı zamanda söz konusu sağım sisteminize gelince, bir sorunun kolayca çözülüp çözülemeyeceğini size bildirebilirler veya bir servis ziyareti gerekirse, servis teknisyeni tarafından durum hakkında bilgi verilir. Böylece hizmet sürecini hızlandırır. 

Firmamız 2010 yılında EGE VET ve ATA FEN tarafından kurulmuştur. Çiftlik ekipmanları konusunda dünya lideri DeLaval firmasının Ege Bölgesi, İç Anadolu Bölgesi, Marmara Bölgesi, Akdeniz Bölgesi , Karadeniz Bölge bayisi olarak hizmet vermektedir. 1994 yılından bu yana Ege Vet ve Ata Fen çatısı altında devam etmekte olan DeLaval bayiliği, Sürü Yönetimi şirketinin kurulmasıyla üreticilerimize daha iyi hizmet verebilmek adına Sürü Yönetimi şirketine devredilmiştir. Ürün, hizmet ve sektörel çözümlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir; iletişim formu ve kanalları aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DelPro BioModels

DelPro BioModels DeLaval DelPro™, net eyleme dönüştürülebilir kararlar almanıza yardımcı olmak için verilerinizin analizini yönlendiren DeLaval’in tescilli ve en güçlü çiftlik yönetimi aracıdır. DeLaval, mevcut ve geçmiş verilere dayanarak gelecekteki durumları projelendirebilir. BioModels dediğimiz hem biyolojik hem de davranışsal sonuçların doğru modellerini oluşturarak yapılır. Bu DeLaval’a özgüdür ve sizin tarafınızdan DelPro aracılığıyla kullanılabilir. Modeller tarafından üretilen bilgiler genellikle bir indeks şeklinde sunulur. İstediğiniz zaman performansın istenenden az veya beklenenden daha yüksek olduğunu gösteren eşiği ayarlarsınız. Böylece, BioModeller size inek performansı, üreme durumu veya sağlığı hakkında, genellikle herhangi bir görünür işaret olmadan önce net bir şekilde görebilmenizi sağlar. Buna bir örnek Herd Navigator’dır.


DeLaval Herd Navigator™ BioModel


DeLaval Herd Navigator, ilerici süt hayvancılığı çiftçilerinin sürülerini profesyonelce yönetmelerini sağlar. İyileştirilmiş üreme sonuçları ve daha düşük sağlık maliyetleri yoluyla zamanınızı daha verimli kullanmanıza olanak sağlar. Çiftlik karlılığını artırmaya yardımcı olmak için her inek ve sürü için bir eylem planı geliştirmek üzere gerçek süt analizi sunmaktır. Herd Navigator, önceki örnek sonuçlarına göre her bir ineğin bir sonraki sefer örneklenmesi gerektiğinde sisteme geri bildirim sağlamak için tasarlanmış üç BioModel (üreme, mastitis ve ketoz) içerir. Bu işlev, kritik durumlara odaklanmak ve sistem performansını sürdürmek için örnek sayısını optimize etmek için oluşturulmuştur. Güne başladığınızda Herd Navigator’lü DeLaval DelPro, tohumlanması, gebeliğin kontrol edilmesi, tedavi edilmesi veya daha fazla dikkat edilmesi gereken inekler konusunda sizi uyarır.


DeLaval Mastitis Tespit Indeksi (MDi)


DeLavalMastitis Tespit İndeksi MDi, size her ineğin sağlık durumunun erkenden uyarmak için birden fazla veriyi birleştiren DeLaval tarafından geliştirilmiş benzersiz bir araçtır. Bu, herhangi bir ineği, grubu veya tüm sürünüzü bir bakışta gözden geçirip muayene veya tedaviye ihtiyaç duyup duymadığını görebileceğiniz anlamına gelir. MDi herhangi bir kimyasal kullanmaz. Meme sağlığı sorunları ve mastitisin önlenmesi için daha hızlı yönetim için daha iyi uyarı sağlamak üzere birkaç parametreyi analiz eder. DelPro, her sağımda her inek için MDi’yi hesaplar ve daha iyi sağlık sonuçları elde etmenize yardımcı olmak için verileri kullanır.


DeLaval vücut kondisyon skorlaması BCS


DeLaval vücut kondisyon skorlaması BCS, bir inek vücut kondisyonunun manüel değerlendirmesinin yanlışlıklarını ve tahmin zorluklarını ortadan kaldıran tam otomatik bir skorlama sistemidir. Bu 3 Boyutlu haritalama teknolojisi, başka bir özel DeLaval BioModel kullanılarak analiz edildiğinde, daha görünür olmayan durumdaki değişiklikler konusunda sizi anında uyarır. Gelecekteki sorunları önlemek için daha hızlı hareket etmenizi sağlayan verileri üretir. Bu uyarılar iki ve dört haftalık sapmalar olarak sunulur; üretim düzeyi, laktasyon sayısı ve laktasyon aşaması ile birlikte tek bir eyleme gelin.


DelPro ™ Aktivite ölçerler

Sürü sağlığını iyileştirin ve üreme sonuçlarını artırın. DelPro BioModels, her bir hayvanın davranışını bilime dönüştürür. Her bir hayvanın durumunu bilmek, kızgınlıktaki inekleri tanımlayarak üreme hedeflerinize ulaşmanızı sağlar. Hasta inekleri sürü içinden bulmak, aynı zamanda yüksek hayvan refahı standartlarını korumanızı sağlayacaktır. DeLaval Aktivite Ölçerler ile ineklerinizi orada olmasanız bile izlersiniz..


DelPro ™ Uygulamaları

DeLaval DelPro ™, çiftliğinizde kaydedilen tüm verileri alır ve sizin için hesaplama yapar. Sayfalar ve sayılar ve çizelgeler yerine – bazen tek bir numara veya uyarı şeklinde değerli bilgiler alırsınız. Bu yararlı, eyleme geçirilebilir bilgiler, elinizdeki görev için hangi DelPro uygulaması doğru ise onunla size iletilir. Bu, bilgileri ofiste, ahırda, merada veya sağım sırasında ulaşabileceğiniz anlamına gelir.