DeLaval Vakum Sistemleri

Sütü sağmak ve soğutma sisteminize taşımak için vakum gereklidir. Süt, süt toplayıcıdan ve daha sonra soğutma tankınıza yabancı madde girmediğinden emin olmak için süt filtrelerinden geçer. Tabi ki her sağım seansının sonunda, bir sonraki seansa hazır olması için sağım sisteminizin tamamının hijyenik bir şekilde temizlendiğinden emin olmalısınız. Aynı zamanda somatik hücre sayımı ve meme sağlığını kontrol ederek tankınıza ulaşan sütün kalitesini korumalısınız.

Vakum sistemi, sağım sisteminizdeki ana parçalardan biridir – etkili süt sağımı ve sütün taşınması ve sistemin tamamının etkili bir şekilde yıkanması için vakum sağlar.

1. DeLaval vakum pompası DVPNFO

Benzersiz NFO frekans invertörü ve daha sessiz sağım ve %30 ila 75 enerji tasarruflu entegre DeLaval vakum pompası kontrolörü VPC ile birlikte kanatlı vakum pompası. Elektronik kontrol vakum seviyelerini düzenler: sağım için %30 ila % 50 sabit vakum kapasitesi, yıkama için tam vakum kapasitesi. Çoklu-pompa çözümümüzde 80 sağım noktasına kadar idare eden tek bir VPC ile üçe kadar DVP2700-NFO kontrol edilebilir.

2. DeLaval vakum pompası DVP

Doğrudan tahrikli bu kanatlı vakum pompasında kayış yoktur. Dışarıda hareketli parçası olmayan ve kayışlı pompalardaki sorunlara sahip olmayan bu vakum pompası güvenilir, verimli ve güvenlidir.

Daha az yağ kullanan sabit vakum ve daha sarsıntısız çalışma için işlem daha hassastır ve toleranslar azaltılmıştır. Susturucu/yağ arıtıcısı, dikkatli bir şekilde imha için yağın %95’ine kadarını toplar ve hava ile taşınan yağ partiküllerini azaltır

3. DeLaval vakum pompası LVP

Yüksek kaliteli DeLaval LVP, performans olarak en iyisini isteyen çiftçiler için dizayn edilmiştir. 2000 ila 8500 l/dak kapasite aralığı ve minimum bakım ihtiyacı ile bu pompa gerçek ağır işe dayanıklı vakum kaynağı sunar. Loblu pompa teknolojisi ile üretilen DeLaval LVP serisi çevrenin korunmasına yardım eder çünkü sızdırmazlık veya yağlama için hiç yağ gerektirmez.

4. DeLaval vakum regülatörü MVR

Patentli valf dizaynı sayesinde bu ünite en küçük vakum değişikliğinde bile hemen tepki verir. Sonuç, iyi meme sağlığı ile neticelenen sabit bir vakum seviyesidir. Hava filtrelenerek vakum pompasının ömrü artırılır ve DeLaval MVR Opsiyonel bir susturucu ile donatılabilir. Kapasitesi tek bir ünite için 4000 l/dakikaya kadardır ve mevcut 1 veya 2 bağlı birim opsiyonuyla 12000l/dakikaya kadardır.

5. DeLaval değişken hızlı sürüş NFO

Şekil. NFO ve geleneksel değişken hızlı sürücü karşılaştırması

DeLaval değişken hızlı sürüş NFO, vakum pompası için fısıltı sessizliğinde değişken hızlı sürüş ile süt hayvancılığı endüstrisinde ilktir – EMC probleminin belirtileri yerine kaynağını gösterir.

Vakum pompasını her zaman ihtiyaca göre kontrol etme avantajına sahip olmak ve VPC’nin sunabileceği tüm “güzel özellikleri” elde etmek için DeLaval NFO ve DeLaval VPC’yi aynı kurulum üzerinde birlikte kullanmak bir gerekliliktir:

Gerçek vakum seviyesinin izlenmesi,

  • Alarm durumu,
  • Yağ seviyesi kontrolü,
  • Vakum sisteminin tepki süresinin otomatik ayarlanması,
  • Sağım ve Temizlik için farklı vakum seviyeleri.

Sonuç olarak, Teknik dokümantasyon ve destek yalnızca DeLaval Vakum pompası kontrolörü (VPC) dahil NFO kurulumları için verilecektir.

6. DeLaval vakum pompası kontrolörü VPC

DeLaval VPC üçe kadar frekans kontrollü pompayı kontrol eder ve çoklu pompa çözümünde pompalar yürütüm sürelerini eşitlemek için döndürülür. Bu, en uygun kontrollü vakum seviyesi ile birlikte düşük bakım için eşit dağılımlı aşınma ve yıpranma demektir.

7. DeLaval vakum pompası yağı

Kaliteli süt üretimi, iyi meme sağlığı ve tesis temizliği için pompa kapasitesi önemlidir. Orijinal DeLaval vakum pompası yağı, uygun maliyetle, pompa ömrünün, sağım sisteminin ve elde edilen kârın korunmasına yardım eder.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir