DeLaval Vücut Kondisyon Skorlaması BCS

Anasayfa / Çözümlerimiz /DeLaval Vücut Kondisyon Skorlaması BCS

DeLaval Vücut Kondisyon Skorlaması BCS

Doğru vücut kondisyon skorları, daha iyi yem planlaması sağlar ve bu da ineklerinizin sağlıklı vücut yağ rezervlerine sahip olmasını sağlamaya yardımcı olur. Bu, süt üretimini, üreme verimliliğini ve ineklerin uzun ömürlülüğünü destekler. DeLaval BCS kamera, manuel değerlendirmenin varsayımlarını ve yanlışlıklarını ortadan kaldırır.

  • İnek sağlığını iyileştirin
  • Doğru besleme
  • Süt üretimini artırın
  • Üreme ve buzağılamayı iyileştirin
  • İşçilik maliyetlerini azaltın

DeLaval Vücut Kondisyon Skorlaması BCS

Temel Avantajlar

İnek sağlığını iyileştirin

Vücut kondisyon skorları bir erken uyarı sistemi görevi görür. Bir inek ideal vücut durumu puan eğrisinden saptığında, ineklerinizin daha sağlıklı ve daha üretken olmasına yardımcı olmak için daha erken yanıt verebilirsiniz.

Doğru besleme

Vücut kondisyon skorları, bir çiftlikte beslenme stratejisinin ne kadar etkili olduğunun kritik bir ölçüsü olarak kullanılır. İneklerinizin her gün doğru vücut kondisyon skorunu bilmek, ineklerinizin laktasyon boyunca doğru dengeyi korumasını sağlamak için bir besleme stratejisi planlamanıza yardımcı olabilir.

Karlı süt üretimi

Laktasyon döneminde ineklerinizi ideal durumda tutmak, taze ineklerin iyi süt sağmasına, zamanında gebe kalmasına ve karlı süt üretimi ve uzun ömür sağlamak için laktasyonun sonlarında yem maliyetini ve alımını azaltmanıza yardımcı olur..

Başarılı üreme ve buzağılama

İneklerin tohumlamada ve buzağılamada ideal koşullara sahip olmasını sağlamak için düzenli skorlara sahip olmak kullanılabilir. Hamilelik boyunca doğru vücut kondisyonu buzağıların hayata ideal bir şekilde başlamasını sağlarken, buzağılama ve buzağılama sonrası sorunları azaltabilir.

İşçilik maliyetlerini azaltın

Otomatik vücut kondisyonu skorlaması, manuel skorlama ihtiyacını ortadan kaldırır bu vücut kondisyon skorlarının otomatik olarak kaydedildiğinden emin olarak çiftlikte diğer önemli görevleri gerçekleştirmek için zamanınızı kullanabileceğiniz anlamına gelir.