DelPro™ BioModels

Anasayfa / Çözümlerimiz /DeLaval Çiftlik Yönetimi

DelPro™ BioModels

DelPro, açık eyleme dönüştürülebilir kararlar almanıza yardımcı olmak için verilerinizin analizini yönlendiren DeLaval’ın tescilli BioModellerinin gelişmişliği sayesinde mevcut en güçlü çiftlik yönetim aracıdır.

DelPro BioModel nedir?

DeLaval, mevcut ve geçmiş verilere dayalı olarak gelecekteki durumları projelendirebilir. Bu, BioModels dediğimiz biyolojik ve davranışsal modellerin doğru modellerini oluşturarak yapılır. Bunlar DeLaval’a özgüdür ve sizin tarafınızdan DelPro aracılığıyla kullanılabilirler. Bu modellerin ürettiği bilgiler genellikle bir dizin biçiminde sunulur – performansın ne zaman istenenden az veya beklenenden daha yüksek olduğunu gösteren eşiği ayarlarsınız. Bu, BioModelleri size inek performansının, üreme durumunun veya sağlığının net bir görüntüsünü vermek için kullanabileceğimiz anlamına gelir, genellikle herhangi bir görünür işaret olmadan önce.

DeLaval Herd Navigator ™ BioModel

DeLaval Herd Navigator, ilerici süt hayvancılığı çiftçilerinin sürülerini proaktif olarak yönetmelerini sağlar. İyileştirilmiş üreme sonuçları ve daha düşük sağlık maliyetleri yoluyla çiftlik karlılığını artırmak için her inek ve sürü için bir eylem planı geliştirmek üzere kesin sütün analizi sağlamak; zamanınızı daha verimli kullanmanın yanı sıra. Herd Navigator üç model içerir (üreme, mastitis ve ketozis), önceki numune sonuçlarına göre her bir ineğin bir dahaki sefere örneklenmesi gerektiğinde sisteme geri bildirim sağlamak için tasarlanmıştır. Bu işlev, kritik durumlara odaklanmak ve sistem performansını sürdürmek için örnek sayısını optimize etmek üzere oluşturulmuştur. Güne başladığınızda, Sürü Navigatörlü DeLaval DelPro sizi tohumlanması, gebeliğin kontrol edilmesi, tedavi edilmesi veya daha fazla dikkat edilmesi gereken inekler konusunda uyarır.

DeLaval Mastitis Tespit İndeksi (MDi)

DeLaval Mastitis Tespit İndeksi MDi, size her ineğin sağlık durumunun erken bir göstergesini veren 1 numara sağlamak için birden fazla veriyi birleştiren DeLaval tarafından geliştirilmiş benzersiz bir araçtır. Bu, herhangi bir ineği, grubu veya tüm sürünüzü bir bakışta gözden geçirip, herhangi birinin muayene veya tedaviye ihtiyacı olup olmadığını görmek anlamına gelir. MDi herhangi bir kimyasal kullanmaz ve meme sağlığı sorunları ve mastitisin önlenmesi için daha hızlı yönetim için daha iyi uyarı sağlamak üzere birkaç parametreyi analiz eder. DelPro, her inek için, her sağımda MDi’yi hesaplar ve daha iyi sağlık sonuçları elde etmenize yardımcı olmak için verileri kullanır.

DeLaval vücut kondisyon skorlaması BCS

DeLaval vücut kondisyon skorlaması BCS, bir inek vücut kondisyonunun manüel değerlendirmesinin yanlışlıklarını ve tahmin çalışmalarını ortadan kaldıran tam otomatik bir skorlama sistemidir. Bu 3B haritalama teknolojisi, başka bir özel DeLaval BioModel kullanılarak analiz edildiğinde, daha görünür olmadan durumdaki değişiklikler konusunda sizi anında uyarabilen ve gelecekteki sorunları önlemek için daha hızlı hareket etmenizi sağlayan verileri üretir. Bu uyarılar iki ve dört haftalık sapmalar olarak sunulur; üretim düzeyi, laktasyon sayısı ve laktasyon aşaması ile birlikte tek bir eyleme gelin.

DelPro™ BioModels

Birlikte Çalışır

DelPro ™ Aktivite ölçerler

Sürü sağlığını iyileştirin ve üreme sonuçlarını artırın. DelPro BioModels, her bir hayvanın davranışını bilime dönüştürür. Her bir hayvanın durumunu bilmek, kızgınlıktaki inekleri tanımlayarak üreme hedeflerinize ulaşmanızı sağlar. Hasta inekler bulmak, aynı zamanda yüksek hayvan refahı standartlarını korumanızı sağlayacaktır. DeLaval Aktivite Ölçerler ile ineklerinizi orada olmasanız bile izlersiniz..

DeLaval Herd Navigator ™

DeLaval Herd Navigator ™, ilerici süt hayvancılığı çiftçilerinin sürülerini proaktif olarak yönetmelerini sağlar. Zamanınızı daha verimli kullanmanın yanı sıra iyileştirilmiş üreme sonuçları ve daha düşük sağlık maliyetleri yoluyla çiftlik karlılığını artırmak için her bir inek ve sürü için bir eylem planı geliştirmek üzere hassas sütün analizi sağlamak. Güne başladığınızda Herd Navigator’le beraber  DeLaval DelPro, tohumlanması, gebeliğin kontrol edilmesi, tedavi edilmesi veya daha fazla dikkat edilmesi gereken inekler konusunda sizi uyarır.

DeLaval Vücut kondisyon skorlaması BCS

Doğru vücut kondisyon skorları, daha iyi yem planlaması sağlar ve bu da ineklerinizin sağlıklı vücut yağ rezervlerine sahip olmasını sağlamaya yardımcı olur. Bu, süt üretimini, üreme verimliliğini ve ineklerin uzun ömürlülüğünü destekler. DeLaval BCS kamera, manuel değerlendirmenin varsayımlarını ve yanlışlıklarını ortadan kaldırır.

DelPro ™ Uygulamaları

DeLaval DelPro ™, çiftliğinizde kaydedilen tüm verileri alır ve sizin için hesaplama yapar. Sayfalar ve sayılar ve çizelgeler yerine – bazen tek bir numara veya uyarı şeklinde değerli bilgiler alırsınız. Bu yararlı, eyleme geçirilebilir bilgiler, elinizdeki görev için hangi DelPro uygulaması doğru olursa size iletilir. Bu, bilgileri ofiste, ahırda veya merada veya sağım sırasında isteyebileceğiniz anlamına gelir.