Daha iyi yem verimliliği için daha iyi kararlar

Anasayfa / Çözümlerimiz /DeLaval Çiftlik Yönetimi

Daha iyi yem verimliliği için daha iyi kararlar

Yem, süt üretme maliyetinin büyük bir bölümünü temsil eder. İnekleri verimli bir şekilde besleme ihtiyacınızı anlıyoruz.

  • Buzağılamadan buzağılamaya kadar konsantre yem stratejileri uygulayın
  • Hayvan tüketimini izleyin
  • Yem performans KPI’larınızı iyileştirin
  • Yem kontrollü

Yem tamamen denge ile ilgilidir

Yem, süt üretme maliyetinin büyük bir bölümünü temsil eder. DeLaval DelPro ™, verilen rasyonun uygun olduğundan emin olmak için anahtar bir araçtır ve daha azıyla daha fazlasını üretmenize yardımcı olur.

Yem Stratejisi

İneklerinizin ihtiyaçları laktasyonun farklı aşamalarında değişir. DelPro, yeminizi bu değişiklikleri karşılamak için hızlı, güvenli ve doğru bir şekilde ayarlamanızı sağlar. Bu, hayvan refahını, üretkenliği, üreme performansını ve uzun ömürlülüğü her zaman sağlamak için temel rasyonun sürekli olarak ayarlanması ve takviyeleri yönetmek anlamına gelir. DelPro size kontrollü bir strateji belirleme ve bunu süt, üretim seviyesi, grup veya laktasyon sayısında farklı günler için uygulama gücü verir.

İzleme

Hepimizin, genellikle sağlıkla ilgili sorunlar nedeniyle, kendilerine verdiğimiz yemi tam olarak tüketmeyen hayvanlarımız var. DelPro, inek ve sürü düzeyinde yem tüketim geçmişine ilişkin raporlar sunarak bu hayvanları hızla vurgular. Bu, yem tüketimini gösteren 365 günlük bir grafikle birleştirildiğinde, besin alımını sürü, grup ve hayvan düzeyinde kolayca gözden geçirmenizi sağlar..

Fayda Maliyet

Karlı olmak, yem verimliliğinizi yakından takip etmek demektir. Bu nedenle, çiftlik performansını “yukarıdan aşağıya” bir yaklaşımla görmek için okunması kolay genel bakışlar oluşturduk. Yem tüketimi, yem maliyeti, üretim verileri ve süt fiyatına dayalı olarak DelPro, sürü, grup ve hayvan düzeyinde yem verimliliğine net bir genel bakış sağlar. Bu aynı zamanda gelecekteki senaryoları bütçelendirmenize ve modellemenize olanak tanır. DeLaval Optimat ™ ile birlikte yem ve konsantre rasyonunuzu karıştırabilir, dağıtabilir ve ayarlayabilirsiniz.

Konsantre Yönetimi

Eğer takviyeleri besliyorsanız, hayvanlara fazla konsantre yem vermenin risklerini bilirsiniz. DelPro, inek rasyonunu doğru ve güvenli bir şekilde teslim etmenize yardımcı olacaktır. Bir ineğin ziyaret başına ne kadar yem alacağına ve hangi hızda yemin dağıtılacağına siz karar verirsiniz, DelPro bunu ziyaret başına tüketim için sınırlar koymak ve bir sonraki gün ve saate taşımak için kullanır.

Vücut Kondisyon Puanlaması

Her ineğin vücut kondisyon skorunun tutarlı ve doğru bir şekilde izlenmesi, besleme stratejinizin zamanında ayarlanması için çok önemlidir. Tutarlı, güvenilir üretkenlik, uzun ömür ve üreme sonuçlarının kilidini açan anahtardır. DeLaval vücut kondisyon skorlaması BCS’nin eklenmesi ile her inek, her sağım, her gün için doğru, tutarlı vücut kondisyon skorlarını otomatik olarak kaydedebilirsiniz. Bu 3B haritalama teknolojisi, özel DelPro BioModel’lerinden bir başkası kullanılarak analiz edildiğinde, daha görünür olmadan durumdaki değişiklikler hakkında sizi anında uyarabilen ve gelecekteki sorunları önlemek için daha hızlı hareket etmenizi sağlayan verileri üretir..

DeLaval Vücut kondisyon skorlaması BCS

Doğru vücut kondisyon skorları, daha iyi yem planlaması sağlar ve bu da ineklerinizin sağlıklı vücut yağ rezervlerine sahip olmasını sağlamaya yardımcı olur. Bu, süt üretimini, üreme verimliliğini ve ineklerin uzun ömürlülüğünü destekler. DeLaval BCS kamera, manuel değerlendirmenin varsayımlarını ve yanlışlıklarını ortadan kaldırır.

DeLaval Herd Navigator ™

DeLaval Herd Navigator ™, ilerici süt hayvancılığı çiftçilerinin sürülerini proaktif olarak yönetmelerini sağlar. Zamanınızı daha verimli kullanmanın yanı sıra iyileştirilmiş üreme sonuçları ve daha düşük sağlık maliyetleri yoluyla çiftlik karlılığını artırmak için her bir inek ve sürü için bir eylem planı geliştirmek üzere hassas sütün analizi sağlamak. Güne başladığınızda Herd Navigator’le beraber  DeLaval DelPro, tohumlanması, gebeliğin kontrol edilmesi, tedavi edilmesi veya daha fazla dikkat edilmesi gereken inekler konusunda sizi uyarır.

DeLaval Optimat ™

Yem verimliliği için otomasyon kullanan eksiksiz bir yemleme çözümü. Bu çözüm, otomatik karıştırma ve dağıtım sağlar. Elbette ihtiyaçlarınıza en uygun ekipmanı seçersiniz. Yem, sabit mikserlerimizden birinde tartılır, kesilir ve karıştırılır ve ray askılı dağıtım vagonu, DeLaval FS1600 veya DeLaval RA135 ile yem tablasına teslim edilir. Otomatik olmayan tek görev, yemleri sabit miksere yüklemektir.

DeLaval Optifeeding ™

DeLaval yemleme istasyonları, sürünüzün tamamından en iyi sonucu almanızı sağlar – basit ve verimli.