Daha iyi üreme sonuçları için daha iyi kararlar

Anasayfa / Çözümlerimiz /DeLaval Çiftlik Yönetimi

Daha iyi üreme sonuçları için daha iyi kararlar

İşletmenizin başarısının, hayvanlarınızı hamile bırakma yeteneğinize bağlı olduğunu anlıyoruz, bu kızgınlıktaki inekleri bulmakla başlar.

  • Sürünüzün üremesine tam genel bakış
  • İneklerinizi sıcakta etkili bir şekilde bulun
  • KPI yönetimi ile geliştirilmiş performans

Üremeyi yönetme yeteneği olmadan süt hayvancılığı yapmak mümkün değildir ve başarılı bir üreme tamamen zamanlama ile ilgilidir.

Bu, “gerçek zamanlı” anında erişime ihtiyacınız olduğu anlamına gelir ve bundan daha da fazlası, üreme hedeflerinizi karşılamak için ne yapılması gerektiğini kolayca görmenizi sağlayacak şekilde sunulan bilgilere ihtiyacınız vardır.

DelPro’nun temel görevlerinden biri, bu zorluğun üstesinden gelmeniz için sizi desteklemektir. Bu sadece verileri yakalamak veya size yardımcı olacak BioModelleri oluşturmakla ilgili değil, aynı zamanda en değerli bilgileri en zamanında ve kullanımı kolay bir formatta sunmak; ineklerinizin zamanında hamile kalması için gerekli olan en az tohumlamaya yol açacak kararları vermenize yardımcı olmak için.

Çiftlik

Hedeflerinizi ve ulaşmak istediğiniz sayıları belirlersiniz, DelPro, sonuçlarınızı bu hedeflere göre ölçmenize ve performansınızı benzer hedeflere sahip diğer çiftliklerle karşılaştırmanıza olanak tanır. Sürünüze ve üreme özet raporlarınıza bakarak, geçen yıl boyunca meydana gelen üreme olaylarının sayısını ve niteliğini görebilirsiniz. Bu, geliştirebileceğiniz alanları hızlı bir şekilde belirlemenizi sağlar. Gebelik oranı, gebe kalma oranı veya her ay buzağılama yapan inek sayısı olabilir, DelPro ile istediğiniz sonuçları elde etmek için ihtiyaç duyduğunuz değişiklikleri yapabileceksiniz.

Sürü

Sürünüzün verilerinin görsel sunumu, bir sayı listesinin basitçe eşleşemeyeceği modelleri hızlı ve kolay bir şekilde görmenizi sağlar. Eşsiz sürü üreme dağılım grafiğimiz ve özel dağılım grafiklerimiz, sürünüzün tamamını veya dilediğiniz herhangi bir grubu tek bir ekranda görüntülemenizi sağlayarak büyük resmi hızlıca görmenizi sağlar. Bu grafikler, ilgilenilmesi gereken inekleri, eylem veya genel stratejiniz ve sonuçlarınızın analiz edilmesini gerektiren eğilimleri anında vurgular.

İnek

Tek tek inekler, farklı hızlarda üreme süreci boyunca döngü yaparlar, bu da her bir hayvan için gereken eylemlerin tam gerektiği anda farkında olmanız gerektiği anlamına gelir. DelPro Üreme Dikkat Raporu, üreme yönetiminizin merkezinde yer alır. Her hayvandan alınan, yönetim hedeflerinize göre filtrelenen ve standart işletim prosedürlerine göre analiz edilen doğru verileri birleştiren bu rapor, her ineğe zamanında ve uygun maliyetli bir hamilelik sağlamak için ihtiyaç duyduğu ilgiyi göstermenize yardımcı olacak açık, yapılandırılmış eylemleri gösterir.

Nihai üreme yönetimi çözümü

Çiftlik yönetimi platformunuza DeLaval Sürü Navigatörü veya DeLaval Aktivite Ölçerlerinin gücünü eklemek, çiftliğiniz için oldukça basit, nihai üreme yönetimi desteği sağlayacaktır. Herd Navigator’ın eklenmesi, DelPro’ya üreme yönetimi ve ısı tespiti için altın standart olan Progesterone’ye erişim sağlar. DelPro BioModel tarafından seçilen sağım tarafından her birinde otomatik olarak gerçekleştirilen süt analizi ile DelPro, bir ineğin ne zaman kızaracağını tahmin etmek ve her bir ineğin döllenmesi için en iyi zamanı tanımlamak için sütündeki progesteron seviyesini kullanabilir. DelPro BioModel, her bir üreme döngüsünü izlemek için, bir ineğin ne zaman hamile olduğunu, erken bir embriyonik kayıp olup olmadığını ve hangi ineklerin kistler gibi anormal yumurtalık yapılarına sahip olduğunu da belirleyecektir. DelPro, gün boyunca hareketinin gelişmiş istatistiksel analizini yapmak için Aktivite Ölçerler tarafından kaydedilen verileri kullanır ve mevcut hareketini modellemesi ve tahmin etmesi için kendisinden beklenenlerle karşılaştırarak her inek için doğru ısı durumu sağlar. Ek olarak, mevcut hareket durumunu bilirken sağlık durumunu da tahmin edebiliriz. Azalan bir hareket, olası bir sağlık sorununu gösterir.

Daha iyi üreme sonuçları için daha iyi kararlar

Birlikte Çalışır

DelPro ™ Aktivite ölçerler

Sürü sağlığını iyileştirin ve üreme sonuçlarını artırın. DelPro BioModels, her bir hayvanın davranışını bilime dönüştürür. Her bir hayvanın durumunu bilmek, kızgınlıktaki inekleri tanımlayarak üreme hedeflerinize ulaşmanızı sağlar. Hasta inekler bulmak, aynı zamanda yüksek hayvan refahı standartlarını korumanızı sağlayacaktır. DeLaval Aktivite Ölçerler ile ineklerinizi orada olmasanız bile izlersiniz..

DeLaval Herd Navigator ™

DeLaval Herd Navigator ™, ilerici süt hayvancılığı çiftçilerinin sürülerini proaktif olarak yönetmelerini sağlar. Zamanınızı daha verimli kullanmanın yanı sıra iyileştirilmiş üreme sonuçları ve daha düşük sağlık maliyetleri yoluyla çiftlik karlılığını artırmak için her bir inek ve sürü için bir eylem planı geliştirmek üzere hassas sütün analizi sağlamak. Güne başladığınızda Herd Navigator’le beraber  DeLaval DelPro, tohumlanması, gebeliğin kontrol edilmesi, tedavi edilmesi veya daha fazla dikkat edilmesi gereken inekler konusunda sizi uyarır.

DelPro ™ Uygulamaları

DeLaval DelPro ™, çiftliğinizde kaydedilen tüm verileri alır ve sizin için hesaplama yapar. Sayfalar ve sayılar ve çizelgeler yerine – bazen tek bir numara veya uyarı şeklinde değerli bilgiler alırsınız. Bu yararlı, eyleme geçirilebilir bilgiler, elinizdeki görev için hangi DelPro uygulaması doğru olursa size iletilir. Bu, bilgileri ofiste, ahırda veya merada veya sağım sırasında isteyebileceğiniz anlamına gelir.