Daha iyi hayvan sağlığı için daha iyi kararlar

Anasayfa / Çözümlerimiz /DeLaval Çiftlik Yönetimi

Daha iyi hayvan sağlığı için daha iyi kararlar

Hayvanlarınızın sağlıklı olmasını ve çiftliğinizde üretilen sütün güvenliğini kontrol etmenizi sağlamak için tutkunuzu paylaşıyoruz.

  • Hayvan sağlığı olaylarının tam kayıtları
  • Birleşik sağlık verileri – dizine alınmış
  • Durum kontrollerine hazır olun
  • Kararlarınızı ve eylemlerinizi mümkün olan en iyi şekilde yapılandırın

Hız kritiktir

Sağlıklı hayvanlar, uzun ömürlülük ve olağanüstü üreme sonuçları sayesinde süt kalitesi, verimi ve operasyonunuzun sürdürülebilirliğinin anahtarıdır.

Bir sağlık sorununu ne kadar erken teşhis edip tedavi ederseniz, iyileşme o kadar çabuk olur ve genellikle – üretkenliğin etkisi o kadar az olur. Bu nedenle DelPro, hızlı ve doğru hayvan sağlığı bilgileri sunmak için yaratılmıştır.

Doğru Kayıtlar

Doğru tedavi kayıtlarına sahip olmanız beklenir, DelPro bu bilgilerin daha kolay ve daha hızlı girilmesini, depolanmasını ve paylaşılmasını sağlar. DelPro, teşhisten tedaviye kadar olan adımı olabildiğince basit hale getirmeyi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Teşhis başına belirli ilaçlar ve eylemler ile sadece spesifik tedavi protokolleri kurmakla kalmaz, bir tedavi olayı eklendikten sonra tedavileri gerçekleştirmek, sütü yönlendirmek ve taslak hayvanları uygulamak için dikkat raporları alırsınız. Ayrıca, öngörülen eylemleri gerçekleştirdiğinizi kaydetmek için tek tıkla erişime sahip olacaksınız.

Sütü Otomatik Olarak Yönlendir

DeLaval sağım sistemi kullanıyorsanız DelPro, süt kalitesini ölçmek için kaydedilen iletkenlik ve kan seviyesi verilerini kullanır. Sapmalar tespit edilir edilmez bilgilendirileceksiniz. Dilerseniz, VMS V300’ünüz sütü otomatik olarak soğutma tankından uzaklaştıracaktır; veya sağımhane ve rotary sistemler için sağım pençesini otomatik olarak kaldırır..

Sensör Entegrasyonu

LDH, BHB, progesteron, SCC, kan, aktivite ve vücut kondisyon skorunu doğru ve otomatik olarak ölçen sensörler artık mevcuttur. DelPro’nun analitik gücüyle entegre edilirlerse, herhangi bir görünür işaret olmadan önce genellikle bir sorunla ilgili olarak uyarılırsınız, size daha iyi bilgi, daha hızlı verir, böylece daha iyi kararlar verebilirsiniz..

Birleşik Sağlık Biyo Modeli

DelPro’nun İnek Monitörü size her inek için bir sağlık indeksi sağlar. Bu, her ineğin sağlık durumunun hızlı bir anlık görüntüsü için tek bir sayı sağlamak üzere her gün kaydettiğimiz birçok bilgiyi birleştiren toplu bir puandır. Bu, sizi özel ilgi gerektiren inekler konusunda uyarmak için tek bir ineğin sağlığındaki değişiklikleri hızlı bir şekilde tanımlamanıza olanak tanır.

Süt Kalitesi

DelPro Çiftlik Yöneticisi, belirli inekleri hariç tutmanın finansal sonuçlarını tahmin etmenize olanak sağlamak için her bir ineğin dökme tankınızın somatik hücre sayısı (SCC) üzerindeki etkisini modellemenize olanak tanır. Sözümüz, sürünüzün tutarlı bir şekilde zamanında ve otomatik olarak yönetilmesi konusunda size destek olmaktır..

Sağlık protokolleri

DelPro’nun Veteriner Ziyareti ve Aşılama Protokolü işlevi, veteriner ziyaretlerinizin verimliliğini en üst düzeye çıkarmanızı sağlar. Çalışma uygulamalarınız, tüm hayvan bilgileriyle birlikte otomatik olarak her bir hayvanın planlanmış veteriner gereksinimlerini gösteren listeler oluşturur. Aşılama, tırnak düzeltme veya hamilelik kontrolü yapmanız gerekip gerekmediğini kontrol edilmesi gereken bir ineği asla kaçırmadığınızdan emin olmak için hayvan sağlığı modülündeki kriterleri belirleme esnekliğine sahipsiniz.

Daha iyi hayvan sağlığı için daha iyi kararlar

Birlikte Çalışır

DelPro ™ Aktivite ölçerler

Sürü sağlığını iyileştirin ve üreme sonuçlarını artırın. DelPro BioModels, her bir hayvanın davranışını bilime dönüştürür.

DeLaval Herd Navigator ™

DeLaval Herd Navigator ™, ilerici süt hayvancılığı çiftçilerinin sürülerini proaktif olarak yönetmelerini sağlar.

DeLaval Vücut kondisyon skorlaması BCS

Doğru vücut kondisyon skorları, daha iyi yem planlaması sağlar ve bu da ineklerinizin sağlıklı vücut yağ rezervlerine sahip olmasını sağlamaya yardımcı olur.

DelPro ™ Uygulamaları

DeLaval DelPro ™, çiftliğinizde kaydedilen tüm verileri alır ve sizin için hesaplama yapar. Sayfalar ve sayılar ve çizelgeler yerine – bazen tek bir numara veya uyarı şeklinde değerli bilgiler alırsınız.